+ Doğu Akdeniz Üniversitesi Forumu » Doğu Akdeniz Üniversitesi » Yatay Geçiş Yapanlar
 Üniversite İçi Yatay Geçiş Hakkında Bilgi (Bölüm Değiştirme)

Kullanıcı Adı: Beni Hatirla
Şifre:

Reklamlar

YENİ KAYIT YAPTIRACAK ÖĞRENCİLER

Doğu Akdeniz Üniversitesi Hakkındaki Sorularınız Buraya..

Girne Amerikan Üniversitesi Hakkındaki Sorularınız Buraya..

Yakın Doğu Üniversitesi Hakkındaki Sorularınız Buraya..

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Hakkındaki Sorularınız Buraya..

Lefke Avrupa Üniversitesi Hakkındaki Sorularınız Buraya..

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü Hakkındaki Sorularınız Buraya..

Sayfa: [1] 2
Konu: Üniversite İçi Yatay Geçiş Hakkında Bilgi (Bölüm Değiştirme)  (Okunma Sayısı 30361 defa) Seçenekler
1 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 02 Eylül 2008, 11:17:01 »
eviL
Kurucu Admin
Günün Kahramanı
*

Teşekkür: 371

DoguAkdeniz.Com

Üyelik Bilgileri WWW

Doğu Akdeniz Üniversitesi'nde Hazırlık okulu hariç, en az bir dönem öğrenim görmüş öğrenciler ,öğrenim süreleri boyunca bir defaya mahsus olmak üzere bölüm değiştirebilirler. Yapılan müracaatlar ilgili bölüm kurulunun görüşü alındıktan sonra, Fakülte Kurulu veyaYüksek okul kurulu tarafından karara bağlanır.

Yapılan müraacatların kabul edilebilmesi için öğrencinin;

Transfer müracaatının 2.,3.,4. veya 5. Akademik döneme yapılmış olması şarttır.

Öğrenci adayları için genel not ortalamasının (CGPA) 2.00 ve üzeri olması ve başarısız dersinin olmaması gerekmektedir.

2004 ve sonrası TC Uyruklu Öğrenciler geçiş yapmak istediği bölümün öğrenci kabulünde esas alınan puan türünde taban puandan daha yüksek puana sahip olması gerekir.

Facebook'da Paylaş Logged

« Yanıtla #1 : 25 Eylül 2008, 19:24:46 »
burge
Yeni Üye
*

Teşekkür: 0

Üyelik Bilgileri

merhaba ben doğuakdeniz üniv. okul öncesi öğretmenliği 2, sınıfta okuyorum pdr bölümüne geçmek istiyorum hangi tarihlarde başvurabilirim ortlmm 3,25 2007 de ea 2 285 di şansım nedr sizce yardımcı olabilir misiniz lütfen!!!
« Yanıtla #2 : 25 Eylül 2008, 19:31:19 »
eviL
Kurucu Admin
Günün Kahramanı
*

DoguAkdeniz.Com

Üyelik Bilgileri WWW

Okul başlamadan başvurmanız gerekiyor. Muhaf tutulacağınız dersleri örenmeniz gerekiyor. Büyük ihtimal geçersiniz fakat bir bölümle görüşmeniz gerekli. Saygılar..

« Yanıtla #3 : 25 Eylül 2008, 19:44:33 »
burge
Yeni Üye
*

Üyelik Bilgileri

yani 1, sınıfta ortak olmayan dersleri alttan almam gerekiyor değil mi anladım teşekkürler..
« Yanıtla #4 : 25 Eylül 2008, 19:46:41 »
eviL
Kurucu Admin
Günün Kahramanı
*

DoguAkdeniz.Com

Üyelik Bilgileri WWW

evet 1. sınıftan ortak olmayan dersleri alttan almanız gerekiyor. Ancak öyle gecebiliyorsunuz

« Yanıtla #5 : 16 Aralık 2008, 16:44:27 »
ressam
Yeni Üye
*

Üyelik Bilgileri

merhaba arkadaslar.benim bir sorum var ve bunuda hiçbir bilgiye sahip degilim kimse tatmin edcii dogru bi cvb vermiyo eger yardımcı olursanız sevinirim.ben kıbrısta hukuk okumayı düşünüyorum ama kaç senedir puanım hukuka tutmuyor.acaba hangi bölüme kaydolsamda yatay geçiş yaparak hukuka geçme imkanım varmı cvb için tskler.
« Yanıtla #6 : 16 Aralık 2008, 16:50:25 »
eviL
Kurucu Admin
Günün Kahramanı
*

DoguAkdeniz.Com

Üyelik Bilgileri WWW

Selamlar.. Kıbrıstaki üniversiteler çok düşük puanla hukuk fakültelerine öğrenci alıyorlar.. çok az çalısmayla bu fakülteye yerlesebilirsin. Ama diyorsan ki ben illa ki bölümler arası yatay geçiş yapıcam; o zaman eşit ağırlık puanıyla bir bölüme girmen gerekli..1. sınıf sonunda doğu akdeniz ünicevsitesinde bölümler arası yatay gecis yapabiliyorsun..saygılar..

« Yanıtla #7 : 16 Aralık 2008, 20:17:27 »
ressam
Yeni Üye
*

Üyelik Bilgileri

cvbın için çok tskler.ea 2puanıyla kamu yönetimi yazayım ozaman yada durum ne gösterir bilinmez ama kesin geçiş var demi kayıt olduktan sonra bi sorunla karsılasmak demi bide türkiyeye yatay geçiş yapabilme durumumuz nedir?öss puanımı yoksa ortalamamı önemli cvp için tskler..
« Yanıtla #8 : 16 Aralık 2008, 20:40:38 »
eviL
Kurucu Admin
Günün Kahramanı
*

DoguAkdeniz.Com

Üyelik Bilgileri WWW

Üniversite içi yatay geçiş vardır.Fakat kamu yönetiminden hukuk fakültesine geçiş var mıdır onu öğrenci işlerini arayıp daha net öğrenebilirsiniz. Türkiyeye yatay geçiş imkanınızda vardır.. Bunun icin hem not ortalaması hem de öss puanı önemlidir. Fakat not ortalamanızı yüksek tuttuğunuzda geçiş yapmanız baya bir kolaylaşır..

« Yanıtla #9 : 17 Aralık 2008, 12:44:58 »
ressam
Yeni Üye
*

Üyelik Bilgileri

cvb için tskler okulun numarasını bulursam arıycam umarım yardımcı olurlar.
« Yanıtla #10 : 17 Aralık 2008, 18:46:51 »
eviL
Kurucu Admin
Günün Kahramanı
*

DoguAkdeniz.Com

Üyelik Bilgileri WWW

DAÜ ÖĞRENCİ İŞLERİ - 0392 365 0700 Bu telefon numarasından ulaşabilirsiniz..

« Yanıtla #11 : 17 Aralık 2008, 21:16:19 »
ressam
Yeni Üye
*

Üyelik Bilgileri

çok saolasın.
« Yanıtla #12 : 09 Şubat 2009, 00:14:04 »
mustymus
Yeni Üye
*

Üyelik Bilgileri

Arkadaşlar doguakdenizde okumuyorum affınıza sıgınarak bana yardımcı olmanızı istiyorum çok zor durumdayım.
Sorun şu ben dokuz eylül üni. bilgisayar müh. okumaktayım ve bölümümüzde çok saçma olan aktif eğitim sistemi uygulanmakta 1. sınıfta okuyorum ve ortalamam 3.60 çok çalışıyorum bölüm 1.liğine oynuyorum  fakat kredisi olmayan edebiyat dersinden hocanın yüzünden kaldım.Bölüm değiştirmek istiyorum kimseden net bir bilgi alamadım herkes farklı bir bilgi veriyo ve okuldan bile kimse yardımcı olmuyo.Bölümümü ve ders sistemini beğenmedim...Bölüm değiştirmeme edebiyat engel olurmu olursa nasıl kaldırırım(çözerim) ve dilekçeyi ne zaman vermem gerekiyo ve diğer bilgilerle bilrlikte yardımcı olursanız çok sevinirim.
« Yanıtla #13 : 09 Şubat 2009, 01:35:30 »
eviL
Kurucu Admin
Günün Kahramanı
*

DoguAkdeniz.Com

Üyelik Bilgileri WWW

Benim fikrim aslında aktif sistem ileriye yönelik çok yararlı bir sistem. Aktif sistemin nimetlerinden yararlanmanı tercih ederim. Konular ilerledikçe bazı şeyler daha da somutlaşacak ve daha da seveceksin. Oturumlarda daha da aktif olarak en azından uygulamaya yönelik kendini geliştirebilirsin. Bölüm değiştirmek konusuna gelince bizim okulumuzda(doğu akdeniz üniversitesi) alttan dersi olan öğrenciler bölüm değiştiremiyor. Sanırım sizin üniversite de değiştiremezsin. En net bilgiyi üst sınıftaki arkadaşlarından alırsın diye düşünüyorum. Alsancaktaki rektörlüğe gidip oradan da daha sağlıklı bilgiler alabilirsin. Saygılar..

« Yanıtla #14 : 06 Ekim 2009, 21:57:26 »
tamaraanor
Yeni Üye
*

Üyelik Bilgileri

arkadaşlar selamlar, ben hazırlık okuluna geçen sene kayıt oldum ve bu sene hazırlık okulunda 2. senem (en son elt sınavında da sağolsunlar kaldım..) benim bölümüm ekonomi (iktisat) ve ben bu senede hazırlık okumaya pek sıcak bakmadığımdan psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümüne geçmeyi düşünmeye başlamıştım. ama arkadaşlarım ekonomi bölümünde 1 sene okumadan bölüm değiştiremezsin dediler. bu gerçekmidir? ayrıca hazırlıkta bukadar zorlanacağımı bilsem çok ciddiyim buradaki ünv ye gelmezdim. geçen sene sınıflar 25-27 kişiyken bu sene 10-15 kişi var ve okula öğrenci gelmediğinden bıraktıkları konusundada ciddi şüphelerim var. yani ben pdr veya türkçe herhangi bir bölüme geçmek için 2 sene daha beklemek zorundamıyım?
« Yanıtla #15 : 06 Ekim 2009, 22:19:20 »
eviL
Kurucu Admin
Günün Kahramanı
*

DoguAkdeniz.Com

Üyelik Bilgileri WWW

ÖSS ye girip tercih edebilirdiniz.Geçiş yapabilmek için DAÜ'de 2 yarı dönem okumak zorundasınız aksi taktirde geçiş yapılamıyor. Fakat dediğim gibi öss ile kazanırsanız geçiş yapabilirsiniz.

« Yanıtla #16 : 29 Mart 2010, 20:01:17 »
buraksavasan
Yeni Üye
*

Üyelik Bilgileri

selam evil.ben bu sene bilişim sistemleri mühendisliğini burslu kazandım.ama seneye yarım donemde elektronık muhendıslıgıne gecmek ıstıyorum.oss taban puanım bu senekı elektronıgın burslu taban puanından yuksek.kısaca elektronıge yarım donemde burslu gecebılırmıyım
« Yanıtla #17 : 30 Mart 2010, 08:46:29 »
eviL
Kurucu Admin
Günün Kahramanı
*

DoguAkdeniz.Com

Üyelik Bilgileri WWW

Selam Burak.

Yari donemde gecemezsin. Burssuz bolumden burslu bolume gecmek istiyorsan illaki tekrar oss ye girmek zorundasin. Aksi taktirde burslu olarak gecis yapamazsin. Fakat sene sonunda aldigin dersleri tekrar almamak kosuluyla burssuz olarak gecis yapabilirsin. ayrintilari bolum sekreterliginden ve ogrenci islerinden ogrenmen gerekli.

« Yanıtla #18 : 17 Ocak 2012, 13:08:28 »
balalo
Yeni Üye
*

Üyelik Bilgileri

slm arkadaslar ben 19 mayıs unıversıtesı meslek yuksek okulunda muhasebe ve vergı uygulamaları okuyorum bu donem sonunda ben aynı unıversıteye vaglı alacam meslek yuksek okulunda posta hızmetlerıne gecmek ıstıyorum gecılebılıyormu bılgılendırıırsenız sevınırm sımdıden tesekkurler
« Yanıtla #19 : 31 Mayıs 2012, 15:04:21 »
syd
Yeni Üye
*

Üyelik Bilgileri

arkadaşlar benım bir sorum olacak. ben daü okul öncesı 1.sınıf okuyorm. yalnız bu bolumu istemiyodm smdı de degstrmk ıstıyorm zhın engellı ögrtmenlgı acılıyor snye daü de gecs ypmk ıstıyorm szce olr mu yanı sncta yenı bı bölm diye almzlar ws dıye korkuyorm da nler grekldr ne olr bı bılgnz wrsa ltfn pylasırmısınz :O
Sayfa: [1] 2

Gitmek istediğiniz yer:  

Arsiv